Domenas kas tai

Kas tai domenas

Domeno vardas – tai jūsų svetainės pavadinimas. Domenas – tai adresas, kuriuo interneto vartotojai gali pasiekti jūsų svetainę. Domeno vardas naudojamas kompiuteriams internete surasti ir identifikuoti. Kompiuteriai naudoja IP adresus, kurie yra skaičių serija.

Koks buvo pirmasis domenas?

1985 m. kovo 15 d. Masačusetso kompiuterių bendrovė „Symbolics” užregistravo pirmąjį interneto domeno vardą „symbolics.com”.

Renkantis domeno vardą verta pasirinkti paprastą, lengvai įsimenamą vardą. Papildomų patarimų, kaip reklamuoti svetaines, rasite mūsų vadove, kaip reklamuoti turinį internete. Norėdami užregistruoti arba ieškoti domeno vardo, rekomenduojame apsilankyti „GoDaddy” arba „Network solutions”; abi bendrovės yra domenų vardų registratoriai.

Domenų vardai organizuojami per subdomenus, kurie yra domenų vardų sistemos šakninio domeno pavaldūs lygiai. Aukščiausiojo lygio domenai (ALD) yra pirmojo lygio domenų vardų rinkinys, apimantis bendruosius aukščiausiojo lygio domenus (gTLD), tokius kaip .com, .net ir .org, taip pat šalies kodo aukščiausiojo lygio domenus (ccTLD). ccTLD žymimi dešinėje taško pusėje, pavyzdžiui, .fr arba .au pavyzdžiuose google.fr ir google.com.au. Po aukščiausio lygio domenais DNS hierarchijoje yra antrojo ir trečiojo lygio domenų vardai, pvz., DomainTools arba Google. Šiuos domenus paprastai gali rezervuoti galutiniai naudotojai, kad galėtų paleisti interneto svetaines, kurti viešai prieinamus interneto išteklius ir prijungti internetą prie vietinių tinklų. Antrojo lygio domenuose paprastai nurodomas organizacijos pavadinimas ir (arba) aprašoma teikiama paslauga, o trečiojo lygio domenai paprastai naudojami konkrečiam organizacijos serveriui nurodyti.

Domenas

Apskritai domenas yra valdymo sritis arba žinių sritis.

1) Apskritai kompiuterijoje ir telekomunikacijose domenas yra žinių sritis, identifikuojama pagal pavadinimą. Paprastai šios žinios yra faktų apie tam tikrus programos subjektus arba tam tikrą skaičių tinklo taškų ar adresų rinkinys.

2) Internete domeną sudaro tinklo adresų rinkinys. Ši sritis organizuojama lygiais. Aukščiausias lygis nurodo geografinį ar tikslo bendrumą (pavyzdžiui, tautą, kurią domenas apima, arba kategoriją, pavyzdžiui, „komercinė”). Antrasis lygis nurodo unikalią vietą aukščiausio lygio domene ir iš esmės yra lygiavertis unikaliam adresui internete (IP adresui). Gali būti naudojami ir žemesni domenų lygiai.

Griežtai kalbant, interneto domenų vardų sistemoje (DNS) domenas yra vardas, su kuriuo susieti vardų serverio įrašai, apibūdinantys subdomenus arba prieglobstį. Pavyzdžiui, „whatis.com” gali būti domenas su įrašais „www.whatis.com”, „www1.whatis.com” ir pan.

3) Sistemose „Windows NT” ir „Windows 2000” domenas yra tinklo išteklių (programų, spausdintuvų ir pan.) rinkinys, skirtas vartotojų grupei. Vartotojui tereikia prisijungti prie domeno, kad gautų prieigą prie išteklių, kurie gali būti keliuose skirtinguose tinklo serveriuose.

Similar Posts

Parašykite komentarą