„Google Search Console“ vadovas pradedantiesiems

Google Webmaster Tools“ tapo vertingu įrankiu – rinkodaros profesionalams, SEO, dizaineriams, verslo savininkams ir programų kūrėjams.

 „Google Search Console“ yra nemokama paslauga, leidžianti sužinoti daug informacijos apie savo svetainę ir joje besilankančius žmones. Ją galite naudoti norėdami sužinoti, pavyzdžiui, kiek žmonių lankosi jūsų svetainėje ir kaip ją randa, ar daugiau žmonių lankosi jūsų svetainėje mobiliajame įrenginyje ar staliniame kompiuteryje ir kurie jūsų svetainės puslapiai yra populiariausi. Tai taip pat gali padėti surasti ir ištaisyti svetainės klaidas, pateikti svetainės schemą ir sukurti bei patikrinti failą robots.txt.

Ar esate pasirengęs pradėti naudotis visais „Google Search Console“ teikiamais privalumais? 

Svetainės pridėjimas ir patvirtinimas „Google Search Console“

Jei dar nesinaudojote „Google Search Console“, turėsite pridėti ir patvirtinti savo svetainę (-es), . Pridėjus ir patvirtinus savo svetainę „Search Console“, „Google“ įrodo, kad esate svetainės savininkas, žiniatinklio valdytojas ar kitas įgaliotas vartotojas. Galų gale, „Search Console“ suteikia jums įvairiausios neįtikėtinai išsamios informacijos ir įžvalgų apie svetainės našumą. „Google“ nenori perduoti tokios informacijos niekam, kas jos prašo.

Svetainės įtraukimas į „Search Console“ yra labai paprastas procesas. Pirmiausia prisijunkite prie „ Search Console“ paskyros. Prisijungę pamatysite langelį šalia raudono mygtuko, kuriame parašyta „Pridėti nuosavybę“.

Lauke įveskite bandomos pridėti svetainės URL ir spustelėkite „Pridėti nuosavybę“. Sveikiname, jūsų svetainė dabar pridėta prie jūsų „Search Console“ paskyros!

Tada jūsų bus paprašyta patvirtinti savo svetainę. Yra keli skirtingi būdai, kaip tai padaryti. Kuris metodas bus jums tinkamiausias, priklauso nuo to, ar turite patirties dirbant su HTML, ar turite prieigą prie failų įkėlimo į svetainę, svetainės dydį ir ar neturite kitų „Google“ programų, susijusių su jūsų svetaine. Jei tai skamba pribloškiančiai, nesijaudinkite – mes padėsime jums tai išsiaiškinti.

Pridedama HTML žyma

Šis patvirtinimo metodas geriausiai tinka vartotojams ir svetainių savininkams, turintiems patirties dirbant su HTML kodu.

„Search Console“ informacijos suvestinėje pasirinkite „Tvarkyti nuosavybę“, tada – „Patvirtinti šią ypatybę“. Jei parinktis „HTML žyma“ nerodoma skiltyje „Rekomenduojamas metodas“, turėtumėte spustelėti skirtuką „Alternatyvūs metodai“ ir pasirinkti „HTML žyma“. Tai suteiks jums HTML kodą, kurio jums reikės patvirtinti.

Nukopijuokite kodą ir naudokite HTML redaktorių, kad atidarytumėte savo svetainės pagrindinio puslapio kodą. Įklijuokite kodą, pateiktą HTML kodo skyriuje <Head>. Jei jūsų svetainėje jau yra metažyma ar kitas kodas skyriuje <Head>, nesvarbu, kur patvirtinimo kodas dedamas kito kodo atžvilgiu; jis tiesiog turi būti skyriuje <Head>. 

Pridėjus patvirtinimo kodą, išsaugokite ir paskelbkite atnaujintą kodą ir atidarykite savo svetainės pagrindinį puslapį. Iš ten peržiūrėkite svetainės šaltinio kodą. Patvirtinimo kodas turėtų būti matomas skyriuje <Head>.

Kai įsitikinsite, kad kodas pridėtas prie jūsų svetainės pagrindinio puslapio, grįžkite į „Search Console“ ir spustelėkite „Patvirtinti“. Tada „Google“ patikrins jūsų svetainės kodą, ar nėra patvirtinimo kodo. Jei kodas bus rastas, pamatysite ekraną, kuriame sužinosite, kad svetainė patvirtinta. Jei ne, jums bus pateikta informacija apie klaidas.

Kai „Search Console “ patvirtins jūsų svetainę, nepašalinkite patvirtinimo kodo iš savo svetainės . Jei kodas bus pašalintas, jūsų svetainė taps nepatvirtinta.

Įkeliamas HTML failas

Norėdami naudoti šį metodą, turite sugebėti įkelti failus į svetainės šakninį katalogą.

„Search Console“ informacijos suvestinėje pasirinkite „Tvarkyti svetainę“, tada – „Patvirtinti šią svetainę“. Jei „HTML failo įkėlimas“ nėra sąraše „Rekomenduojamas metodas“, jis turėtų būti pateiktas skirtuke „Alternatyvus metodas“.

Kai pasirinksite šį metodą, jūsų bus paprašyta atsisiųsti HTML failą. Atsisiųskite, tada įkelkite į nurodytą vietą. Nekeiskite failo turinio ar pavadinimo; failą reikia palikti visiškai tą patį. Jei jis bus pakeistas, „Search Console“ negalės patvirtinti svetainės.

Įkėlę HTML failą, grįžkite į „Search Console“ ir spustelėkite „Patvirtinti“. Jei viskas buvo teisingai įkelta, pamatysite puslapį, kuriame sužinosite, kad svetainė patvirtinta.

Patvirtinę savo svetainę naudodami šį metodą, neištrinkite HTML failo iš savo svetainės. Tai padarys jūsų svetainę nepatvirtinta.

Tikrinama per domeno vardo teikėją

Domeno vardo teikėjas yra įmonė, iš kurios įsigijote domeną arba kur yra jūsų svetainė. Kai patvirtinate naudodami domeno vardo teikėją, tai ne tik įrodo, kad esate pagrindinio domeno savininkas, bet ir tai, kad jums priklauso visi su juo susieti padomeniai ir pakatalogiai. Tai puikus pasirinkimas, jei turite didelę svetainę.

„Search Console“ informacijos suvestinėje pasirinkite „Tvarkyti svetainę“, tada – „Patvirtinti šią svetainę“. Jei nematote parinkties „Domeno vardo teikėjas“, nurodytos skiltyje „Rekomenduojamas metodas“, ieškokite skirtuko „Alternatyvus metodas“.

Kai pasirinksite „Domeno vardo teikėjas“, jūsų bus paprašyta pasirinkti domeno vardo teikėją iš dažniausiai naudojamų teikėjų sąrašo, pvz., GoDaddy.com. Jei jūsų paslaugų teikėjo nėra šiame sąraše, pasirinkite „Kita“ ir gausite instrukcijas, kaip sukurti savo paslaugų teikėjo DNS TXT įrašą. Jei DNS TXT įrašas jūsų paslaugų teikėjui neveikia, vietoj to turėsite galimybę sukurti CNAME įrašą.

Pridedamas „Google Analytics“ kodas

Jei jau naudojate „ Google Analytics“ (GA) svetainės srautui stebėti, tai gali būti paprasčiausias pasirinkimas. Bet pirmiausia turėsite sugebėti patikrinti svetainės HTML kodą ir įsitikinti, kad GA stebėjimo kodas yra jūsų pagrindinio puslapio kodo <Head> skiltyje, o ne skiltyje <Body>. Jei GA kodo dar nėra skyriuje <Head>, turėsite jį perkelti, kad šis metodas veiktų.

„Search Console“ informacijos suvestinėje pasirinkite „Tvarkyti svetainę“, tada – „Patvirtinti šią svetainę“. Jei skiltyje „Rekomenduojamas metodas“ nematote parinkties „Google Analytics“ stebėjimo kodas “, ieškokite skirtuko„ Alternatyvus metodas “. Kai pasirenkate „Google Analytics“ stebėjimo metodą “, jums bus pateikta keletas instrukcijų, kurių reikia laikytis.

Kai jūsų svetainė bus patvirtinta, nepašalinkite GA kodo iš savo svetainės, nes jūsų svetainė taps nepatvirtinta.

Naudojant „Google“ žymų tvarkyklę

Jei svetainėje jau naudojate „ Google“ žymų tvarkytuvę (GTM), tai gali būti paprasčiausias būdas patvirtinti savo svetainę. Jei ketinate išbandyti šį metodą, „GTM“ paskyroje turite įgalinti leidimus „Žiūrėti, redaguoti ir tvarkyti“. Prieš išbandydami šį metodą, peržiūrėkite savo svetainės HTML kodą ir įsitikinkite, kad GTM kodas įdėtas iškart po jūsų svetainės žyma <Body>.

„Search Console“ informacijos suvestinėje pasirinkite „Tvarkyti svetainę“, tada – „Patvirtinti šią svetainę“. Jei „Rekomenduojamo metodo“ sąraše nematote parinkties „Google“ žymų tvarkyklė “, ji turėtų būti rodoma skiltyje„ Alternatyvus metodas “.

Pasirinkite „Google“ žymų tvarkyklė ir spustelėkite „Patvirtinti“. Jei randamas „Google“ žymų tvarkyklės kodas, turėtumėte pamatyti ekraną, kuriame nurodoma, kad jūsų svetainė patvirtinta.

Kai jūsų svetainė bus patvirtinta, nepašalinkite GTM kodo iš savo svetainės, kitaip jūsų svetainė taps nepatvirtinta.

Kaip susieti „Google Analytics“ su „Google Search Console“

Gali atrodyti, kad „ Google Analytics“ ir „Google Search Console“ teikia tą pačią informaciją, tačiau tarp šių dviejų „Google“ produktų yra keletas esminių skirtumų. GA yra daugiau apie tai, kas lankosi jūsų svetainėje – kiek lankytojų sulaukiate, kaip jie patenka į jūsų svetainę, kiek laiko praleidžia jūsų svetainėje ir iš kur atvyksta jūsų lankytojai (kalbant geografiškai) . Priešingai, „Google Search Console“ yra skirta daugiau vidinės informacijos – kas su jumis susieja, jei jūsų svetainėje yra kenkėjiškų programų ar kitų problemų ir kurių raktinių žodžių užklausų jūsų svetainė rodoma paieškos rezultatuose. „Analytics“ ir „Search Console“ taip pat nevaldo kai kurios informacijos vienodai, taigi, net jei manote, kad žiūrite tą pačią ataskaitą,

Norėdami kuo geriau išnaudoti „Search Console“ ir GA teikiamą informaciją, galite susieti visų paskyras. Susiejus šiuos du įrankius, bus integruoti abiejų šaltinių duomenys ir pateiktos papildomos ataskaitos, prie kurių galėsite prieiti tik tai atlikę. Taigi, pradėkime:

Ar jūsų svetainė buvo pridėta ir patvirtinta „Search Console“? Jei ne, turėsite tai padaryti prieš tęsdami.

„Search Console“ informacijos suvestinėje spustelėkite svetainę, kurią bandote prisijungti. Viršutiniame dešiniajame kampe pamatysite krumpliaračio piktogramą. Spustelėkite jį, tada pasirinkite „Google Analytics“ nuosavybė “.

Taip pateksite į „Google Analytics“ paskyrų, susietų su jūsų „Google“ paskyra, sąrašą. Viskas, ką jums reikia padaryti, tai pasirinkti norimą GA paskyrą ir paspausti „Išsaugoti“. Lengva, tiesa? Tai viskas, ko reikia norint išnaudoti visas „Search Console“ ir „Analytics“ galimybes.

Svetainės schemos pridėjimas

Svetainių schemos yra failai, teikiantys paieškos sistemoms ir žiniatinklio tikrintuvams svarbią informaciją apie tai, kaip organizuojama jūsų svetainė ir kokio turinio tipas joje yra. Svetainių schemose gali būti metaduomenys, pateikiant išsamią informaciją apie jūsų svetainę, pvz., Informaciją apie vaizdus ir vaizdo įrašų turinį bei jūsų svetainės atnaujinimo dažnumą.

Pateikdami savo svetainės schemą „Google Search Console“, jūs palengvinate „Google“ darbą užtikrindami, kad jie turi reikalingos informacijos, kad galėtų efektyviau atlikti savo darbą. Vis dėlto pateikti svetainės schemą nėra privaloma, o svetainė nebus baudžiama, jei nepateiksite svetainės schemos. Bet tikrai nėra jokios žalos pateikiant tokią svetainę, ypač jei jūsų svetainė yra labai nauja ir joje nėra daug kitų svetainių, jei turite labai didelę svetainę arba jei jūsų svetainėje yra daugybė puslapių, kurie nėra visiškai susieti.

Kad galėtumėte pateikti svetainės schemą „Search Console“, savo svetainę reikia pridėti ir patvirtinti „Search Console“. Jei dar to nepadarėte, atlikite tai ir dabar.

Tikrinamas robots.txt failas

Svetainės turėjimas nebūtinai reiškia, kad norite, kad visi jos puslapiai ar katalogai būtų indeksuojami paieškos sistemų. Jei jūsų svetainėje yra tam tikrų dalykų, kuriuos norite pašalinti paieškos sistemose, galite tai padaryti naudodami failą robots.txt. Robots.txt failas, įdėtas į jūsų svetainės šaknį, paieškos variklio robotams (ty žiniatinklio tikrintuvams) nurodo, ką jūs darote ir ko nenorite indeksuoti naudodami komandas, žinomas kaip robotų išskyrimo standartas.

Svarbu pažymėti, kad robots.txt failai nebūtinai garantuoja, kad jie bus 100% veiksmingi, kai viskas netoliese žiniatinklio tikrintuvų. Robots.txt rinkmenose esančios komandos yra instrukcijos, ir nors tikrinamų paieškos sistemų, tokių kaip „Google“, naudojami tikrintuvai jas priims, gali būti, kad mažiau reputacijos tikrintuvas to nepriims. Taip pat visiškai įmanoma, kad skirtingi žiniatinklio robotai skirtingai interpretuotų komandas. „Robots.txt“ failai taip pat netrukdys kitoms svetainėms susieti su jūsų turiniu, net jei nenorite, kad jis būtų indeksuojamas.

Jei norite patikrinti savo robots.txt failą, kad pamatytumėte, kas tiksliai yra ir ko neleidžia, prisijunkite prie „Search Console“ ir pasirinkite svetainę, kurios failą robots.txt norite patikrinti. Dar nepridėjote ar nepatvirtinote savo svetainės „Search Console“? Pirmiausia atlikite tai.

Gaukite kaip „Google“ ir pateikite indeksuoti

Jei svetainėje atlikote reikšmingų pakeitimų, greičiausias būdas gauti „Google“ indeksuojamus naujinius yra pateikti rankiniu būdu. Tai leis bet kokius pakeitimus, tokius kaip puslapio turinys ar pavadinimo žymos, kuo greičiau parodyti paieškos rezultatuose.

Pirmiausia reikia prisijungti prie „Google Search Console“. Tada pasirinkite puslapį, kurį turite pateikti. Jei svetainėje nenaudojama „www“. priešdėlį, tada būtinai spustelėkite įrašą be jo (arba atvirkščiai).

Kairėje ekrano pusėje turėtumėte pamatyti parinktį „Tikrinti“. Spustelėkite jį, tada pasirinkite „Iškviesti kaip„ Google “.

Baigus indeksavimą bus rodomas mygtukas „Pateikti į indeksą“, kuris pasirodys rezultatų sąrašo apačioje (šalia būsenos „Užbaigti“). Jums bus suteikta parinktis „Tik tikrinti šį URL“, kuri yra pageidaujama parinktis, jei gaunate / pateikiate tik vieną konkretų puslapį, arba „Tikrinti šį URL ir jo tiesiogines nuorodas“, jei reikia indeksuoti visos svetainės.

Spustelėkite tai, palaukite, kol indeksavimas bus baigtas, ir viskas! „Google“ dabar išsiuntė paieškos robotus, kad galėtų kataloguoti naują turinį jūsų puslapyje, o pakeitimai turėtų būti rodomi „Google“ per kelias kitas dienas.

Svetainės klaidos „Google Search Console“

Niekas nenori turėti kažko blogo savo svetainėje, tačiau kartais gali ir nesuprasti, kad yra problema, nebent kas nors jums pasakys. Užuot laukusi, kol kas nors jums pasakys apie problemą, „Google Search Console“ gali nedelsdamas pranešti apie klaidas, kurias aptiko jūsų svetainėje.

Jei norite patikrinti, ar svetainėje nėra vidinių klaidų, pasirinkite norimą patikrinti svetainę. Kairėje ekrano pusėje spustelėkite „Tikrinti“, tada pasirinkite „Tikrinimo klaidos“.

Tada būsite nukreipti tiesiai į „Tikrinimo klaidų“ puslapį, kuriame rodomos visos svetainės ar URL klaidos, kurias „Google“ robotai rado indeksuodami puslapį. Pamatysite maždaug taip:

Visos rastos URL klaidos bus rodomos apačioje. Spustelėkite bet kurią iš klaidų, kad gautumėte klaidos aprašą ir išsamią informaciją.

Tikimės, kad šis vadovas buvo naudingas norint supažindinti jus su „Google Search Console“. Dabar, kai viskas nustatyta ir patvirtinta, galite pradėti rinkti visą informaciją, kurią jums teikia „Google Search Console“.

Similar Posts

Parašykite komentarą