Kas yra domenai?

Kas yra domenai?

Domenų vardai yra unikalūs skaitomi interneto svetainių adresai. Juos sudaro trys dalys: aukščiausio lygio domenas (kartais vadinamas plėtiniu arba domeno priesaga), domeno vardas (arba IP adresas) ir pasirinktinis padomenis.

Tik domeno vardo ir aukščiausio lygio domeno derinys yra žinomas kaip „šakninis domenas“. „Http: //“ yra puslapio URL dalis, bet ne jo domeno vardas ir yra žinomas kaip „protokolas“.

Pažvelkime į kiekvieną iš šių elementų atidžiau:

Aukščiausio lygio domenas

Aukščiausio lygio domenas (TLD) yra oficialus priesagos, atsirandančio domeno vardo gale, terminas. Keletas aukščiausio lygio domenų pavyzdžių:

 • .com
 • .net
 • .org
 • .edu

Nors tikriausiai visi esame susipažinę su aukščiau išvardytais TLD, iš tikrųjų yra daugiau nei 1000 galimų TLD, iš kurių žiniatinklio valdytojai gali pasirinkti. Tai apima tokius dalykus kaip .book, .clothing, .dog ir. taip pat ALD, susietus su konkrečiomis šalimis ar teritorijomis, tokiomis kaip .uk (Jungtinė Karalystė) ar .LT (Lietuva). Šie kiekvienai šaliai (o kartais ir regionui) būdingi ALD yra žinomi kaip šalies kodo aukščiausio lygio domenai arba ccTLD.

Domeno vardas

Domenų vardai yra antrasis domeno hierarchijos lygis (po aukščiausio lygio domeno). Domeno vardai konkrečiame TLD (vadinamame šakniniu domenu, aptariami toliau) yra perkami iš registratorių ir atspindi konkrečią, unikalią svetainės vietą. Šiuose pavyzdžiuose domenų vardai paryškinti:

 • www. pavyzdys .o … varikliai ar naudoti domeno vardų raktažodžius kaip reitingavimo faktorius (kuri paaiškina domenų, tokių kaip “padangos kaune .lt ” egzistavimą „ Tai visdar veikia, bet reikia būti atsakingiems renkantis domeną.

Šaknies domenas

Nors terminas „šakninis domenas“ iš pradžių buvo sukurtas DNS (domenų vardų serveriai) kontekste, jis paprastai reiškia unikalaus domeno vardo ir aukščiausio lygio domeno (plėtinių) derinį, kad būtų suformuotas visas „svetainės adresas“. ” Jūsų svetainės pagrindinis domenas yra aukščiausias puslapis jūsų svetainės hierarchijoje (tikriausiai jūsų pagrindinis puslapis). Atskiri puslapiai ar padomeniai gali būti sudaryti iš šakninio domeno, tačiau kiekvieno puslapio URL techniškai turi būti tas pats šakninis domenas, kad būtų jūsų svetainės dalis.

Šaknies domenų pavyzdžiai:

  • kasyraseo.lt
  • dogs.net
  • usa.gov

Visi vienos svetainės puslapiai turi tą patį šakninį domeną (apie tai kalbama toliau), o dvi skirtingos svetainės negali turėti to paties šakninio domeno.

Kadangi šakniniai domenai reiškia visas svetaines, o ne konkrečius tinklalapius, susiejimo šakninių domenų susiejimas, o ne URL (puslapių) susiejimas gali būti tikslesnis būdas įvertinti jūsų svetainės gaunamų nuorodų profilio dydį (paprastai kalbant, geriau susieti šakninius domenus) . Atgalinės nuorodos įrankiai, tokie kaip „Link Explorer“ ar „Majestic“, gali padėti atskleisti bendrą šakninių domenų, nukreipiančių į jūsų svetainę, skaičių ir konkrečią tapatybę.

Padomenis

Padomeniai yra trečiasis domeno hierarchijos lygis ir yra didesnio aukščiausio lygio domeno dalys. Jie pridedami prieš šakninį domeną ir atskiriami nuo domeno taško.

Pavyzdžiui, „blog.example.com“ ir „english.example.com“ yra šakninio domeno „example.com“ padomeniai. Padomenius galima kurti bet kuriame šakniniame domene, kurį valdo žiniatinklio valdytojas.

Du dažniausiai naudojami padomenio pasirinkimai:

  • http://www.example.com („www“ yra padomenis)
  • http://example.com (neturi padomenio)

Tai taip pat yra padomeniai, kurie dažniausiai sukelia kanonizavimo klaidas .

SEO praktika domenams

Norėdami padidinti paieškos variklių nukreiptą srautą, svarbu nepamiršti kiekvieno iš šių elementų:

1. Padarykite savo domeno vardą nepamirštamą

Stenkitės, kad domenų vardai būtų trumpi, lengvai įsimenami, lengvai įvesti ir lengvai pasakyti. Tai yra naudinga reklamuojant iš lūpų į lūpas, nes tiems lankytojams reikės tiesiogiai lankytis jūsų domene, tačiau tai taip pat svarbu apdorojant sklandumą . . Taigi, laikykitės atokiau nuo domenų vardų, kuriuose yra skaičiai ar kiti nestandartiniai simboliai, vartokite neįprastą rašybą arba jie yra ilgesni nei maždaug 15 simbolių.

Dėl to, kad paieškos variklis vis labiau priklauso nuo prieinamumo ir patogumo, kaip reitingavimo veiksnio, kuo lengviau žmonėms skaityti domeną (arba URL), tuo geriau tai yra paieškos sistemoms.

2. Jei reikia, naudokite plačius raktinius žodžius

Jei galite įtraukti raktinį žodį, kuris padėtų aiškiai parodyti, ką daro jūsų verslas, išlaikant jūsų domeno vardą patrauklų, unikalų ir draugišką prekės ženklui, eikite į jį. Tačiau laikykitės atokiau nuo domenų vardų, kurie gali būti laikomi „turtingais pagal raktinius žodžius“ arba „taikomi pagal raktinius žodžius .Be to, pastaraisiais metais „Google“ atliko keletą pakeitimų, kurie panaikino svetainių, kuriose yra daug raktinių žodžių, domenus, kurie šiaip nėra kokybiški. Raktinio žodžio turėjimas savo domene vis tiek gali būti naudingas, tačiau taip pat gali būti atidžiau nagrinėjamas ir galimas neigiamas paieškos sistemų reitingavimo efektas, todėl atsargiai žingsniuokite. Bet jei tai darysite proto ribose ir nebus spamo tai nieko blogo nenutiks

3. Jei įmanoma, venkite brūkšnių

Jei jūsų domeno vardas yra du žodžiai (pvz., Www.examplesite.lt), galbūt norėsite juos atskirti brūkšneliu: www.example-site.lt. Tačiau nepamirškite, kad brūkšnelių naudojimas taip pat stipriai koreliuoja su šlamštu ir mažina domeno vardo įskaitomumą ir įsimintinumą. Dėl šios priežasties paprastai neturėtų būti naudojamas daugiau nei vienas brūkšnys (jei apskritai turi būti naudojamas). 

4. Venkite ne.com.com aukščiausio lygio domenų (TLD)

Kai žiniatinklio valdytojas užregistruoja domeno vardą, jam dažnai suteikiama galimybė įsigyti papildomų TLD. Norėdami maksimaliai padidinti tiesioginį srautą į domeną, nusiteikite perkant .com ALD. Jei domeno, kurį norite įsigyti, .com TLD nėra, Randas rekomenduoja palinkti link .net. , .co arba žinomas ccTLD kaip alternatyva.

Be to, nerekomenduojama, kad SEO žinantys žiniatinklio valdytojai pirktų žemos kokybės ALD, pvz., .Biz, .info, .ws, .name ir kt., Kad padidintų srautą. Kadangi jie yra mažiau žinomi, šie ALD gauna žymiai mažiau srautų nei plačiau žinomi domenai, taip pat gali būti dažniau susiję su šlamštu.Jei jūsų rinka Lietuvos, tada rekomenduojama .LT domenas.

5. poaplankiai

Paieškos varikliai turi skirtingą metriką domenams nei padomeniams, taigi, nors pati „ Google “ pareiškė, kad vertinant iš padėties, padomenių ir pakatalogių turinys traktuojamas maždaug vienodai, vis tiek rekomenduojama, kad žiniatinklio valdytojai pateiktų nuorodų vertą turinį, pvz., Tinklaraščius . poaplankius, o ne padomenius (ty www.example.com/blog/, o ne blog.example.com).

Pažymėtinos išimtys yra konkrečios kalbos interneto svetainės. (ty anglišką svetainės versiją en.example.com).

6. Domeno amžius

Įsivaizdavimas, kad domeno amžius (ty, kiek laiko jis buvo užregistruotas) yra svarbus SEO reitingavimo veiksnys, yra mitas. „Google“ atstovas Mattas Cuttsas, paklaustas apie domeno registracijos trukmę, atsakė: „Kiek man žinoma, nė viena paieškos sistema niekada nepatvirtino, kad jie naudoja registracijos trukmę kaip balų faktorių. Jei įmonė tai tvirtina kaip faktą, tai būtų Pagrindinė domeno atnaujinimo priežastis būtų, jei tai yra jūsų pagrindinis domenas, ketinate kurį laiką jį laikyti arba norėtumėte atnaujinti, kad nereikėtų jaudintis dėl domeno galiojimo pabaigos. “

„Google“ svarbu (nors ir nevienodai), pavyzdžiui, kiek laiko praėjo nuo tada, kai jūsų svetainė buvo pirmą kartą aptikta, arba nuo tada, kai buvo įrašyta pirmoji gaunama nuoroda. Nepaisant to, Mattas Cuttsas tikina, kad „skirtumas tarp šešių mėnesių ir vienerių metų domeno iš tikrųjų nėra toks didelis“.

7. Domenų perkėlimas

Jei žiniatinklio valdytojui reikia perkelti vieną domeną į kitą, reikia atsižvelgti į keletą kritinių veiksnių, įskaitant peradresavimų nustatymą kiekvienam puslapiui, kad antriniai aplankai ir gilaus turinio puslapiai būtų nukreipiami į atitinkamus pakatalogius ir giliuosius naujojo domeno turinio puslapius. SEO turėtų vengti visų puslapių nukreipimo iš vieno domeno į kito domeno pagrindinį puslapį. 

Similar Posts

Parašykite komentarą