Kur investuoti pinigus?

Norėdami pradėti investuoti, pasirinkite strategiją, atsižvelgdami į sumą, kurią investuosite, investavimo tikslų įgyvendinimo terminus ir jums priimtiną rizikos laipsnį.

Nuoma, komunaliniai mokesčiai, skolos ir maisto produktai gali atrodyti viskas, ką galite sau leisti, kai tik pradedate verslą. Tačiau kai jau įvaldysite šių mėnesio išlaidų biudžetą (ir atidėsite bent šiek tiek pinigų į fondą nenumatytiems atvejams), metas pradėti investuoti. Sudėtingiausia dalis – išsiaiškinti, į ką ir kiek investuoti.

Kaip investavimo pasaulio naujokui, jums kils daugybė klausimų, iš kurių ne mažiau svarbus yra šis: Kaip pradėti ir kokios yra geriausios investavimo strategijos pradedantiesiems? Kur investuoti pinigus, mes atsakysime čia.

Nuo ko pradėti  ir kur investuoti pinigus?

Investavimas jaunystėje yra vienas iš geriausių būdų gauti solidžią pinigų grąžą. Taip yra dėl sudėtinio pelno, kuris reiškia, kad jūsų investicijų grąža pradeda uždirbti savo grąžą. Dėl sudėtinio investavimo jūsų sąskaitos likutis laikui bėgant tampa sniego gniūžte.

Kaip tai veikia praktiškai: Tarkime, 10 metų kas mėnesį investuojate 200 EURdolerių ir uždirbate 6 % vidutinę metinę grąžą. Pasibaigus 10 metų laikotarpiui, turėsite 33 300 EUR. Iš šios sumos 24 200 EUR sudaro jūsų įmokėti pinigai – tie 200 EUR mėnesiniai įnašai – ir 9 100 EUR  – palūkanos, kurias uždirbote už savo investicijas.

Žinoma, akcijų rinkoje bus pakilimų ir nuosmukių, tačiau investuodami jaunystėje turėsite dešimtmečius, per kuriuos galėsite juos išgyventi, ir dešimtmečius, per kuriuos jūsų pinigai augs. Pradėkite dabar, net jei reikia pradėti nuo mažų sumetimų.

Jei vis dar nesate įsitikinę investavimo galia, pasinaudokite mūsų infliacijos skaičiuokle ir sužinokite, kaip infliacija gali sumažinti jūsų santaupas, jei neinvestuosite.

Nuspręskite, kiek investuoti

Kiek turėtumėte investuoti, priklauso nuo jūsų investavimo tikslo ir nuo to, kada jį turite pasiekti.

Vienas iš dažniausių investavimo tikslų yra išėjimas į pensiją. Jei darbe turite pensijų sąskaitą, pvz., 401(k), ir joje siūlomi atitinkami doleriai, pirmas investavimo etapas yra paprastas: įneškite į tą sąskaitą bent tiek, kad gautumėte visą sumą. Tai nemokami pinigai, ir jūs nenorite jų praleisti.

Bendra taisyklė – kasmet pensijai investuoti iš viso 10-15 % savo pajamų – darbdavio kompensuojamoji įmoka įskaičiuojama į šį tikslą. Dabar tai gali atrodyti nerealu, bet laikui bėgant galite tai pasiekti. (Konkretesnį pensijos tikslą apskaičiuokite naudodamiesi mūsų pensijų skaičiuokle.)

Siekdami kitų investavimo tikslų, apsvarstykite savo laiko horizontą ir reikalingą sumą, tada ją paskirstykite mėnesio ar savaitės investicijoms.

Supraskite savo investavimo galimybes

Nesvarbu, ar investuojate pagal 401(k) ar panašų darbdavio finansuojamą pensijų planą, ar į tradicinį, ar Roth IRA, ar į standartinę investicinę sąskaitą, jūs pasirenkate, į ką investuoti.

Svarbu suprasti kiekvieną priemonę ir jos keliamą riziką. Populiariausios investicijos pradedantiesiems investuotojams yra šios:

Akcijos

Akcijos – tai vienos bendrovės nuosavybės dalis. Akcijos dar vadinamos akcijomis.

Akcijos įsigyjamos už akcijos kainą, kuri, priklausomai nuo bendrovės, gali svyruoti nuo vienženklio skaičiaus iki poros tūkstančių dolerių. Akcijas rekomenduojame pirkti per investicinius fondus, kuriuos išsamiai aprašysime toliau.

Obligacijos

Obligacija iš esmės yra paskola bendrovei ar valdžios institucijai, kuri įsipareigoja ją grąžinti per tam tikrą metų skaičių. Per tą laiką gaunate palūkanas.

Obligacijos paprastai yra mažiau rizikingos nei akcijos, nes tiksliai žinote, kada jums bus grąžintos ir kiek uždirbsite. Tačiau obligacijos ilguoju laikotarpiu duoda mažesnę grąžą, todėl jos turėtų sudaryti tik nedidelę ilgalaikio investicijų portfelio dalį.

Savitarpio fondai

Savitarpio fondas – tai kartu sudėtų investicijų rinkinys. Savitarpio fondai leidžia investuotojams atsisakyti atskirų akcijų ir obligacijų pasirinkimo, o vietoj to vienu sandoriu įsigyti įvairią kolekciją. Dėl savitarpio fondams būdingos diversifikacijos jie paprastai yra mažiau rizikingi nei atskiros akcijos.

Kai kuriuos savitarpio fondus valdo profesionalas, tačiau indekso fondai – viena iš savitarpio fondų rūšių – seka konkretaus akcijų rinkos indekso, pavyzdžiui, S&P 500, rezultatus. Dėl to, kad indekso fondai nėra profesionaliai valdomi, jie gali taikyti mažesnius mokesčius nei aktyviai valdomi investiciniai fondai.

Daugumoje 401(k) planų siūlomas kuruojamų savitarpio arba indekso fondų pasirinkimas be minimalios investicijos, tačiau už šių planų ribų gali būti reikalaujama, kad šie fondai sudarytų ne mažiau kaip 1 000 EUR ar daugiau.

Fondai, kuriais prekiaujama biržoje

ETF, kaip ir investicinis fondas, apima daug atskirų investicijų, sujungtų į vieną paketą. Skirtumas tas, kad ETF prekiaujama visą dieną kaip akcijomis ir jie įsigyjami už akcijos kainą.

ETF akcijų kaina dažnai yra mažesnė už minimalų investicinio fondo investicijų reikalavimą, todėl ETF yra geras pasirinkimas naujiems investuotojams arba turintiems mažą biudžetą.

Pasirinkite investavimo strategiją

Kur investuoti pinigus strategija priklauso nuo jūsų taupymo tikslų, nuo to, kiek pinigų reikia jiems pasiekti, ir nuo jūsų laiko perspektyvos.

Jei iki taupymo tikslo liko daugiau nei 20 metų (pavyzdžiui, iki pensijos), beveik visi jūsų pinigai gali būti laikomi akcijose. Tačiau išsirinkti konkrečias akcijas gali būti sudėtinga ir užimti daug laiko, todėl daugumai žmonių geriausias būdas investuoti į akcijas yra nebrangūs akcijų savitarpio fondai, indekso fondai arba ETF.

Jei taupote trumpalaikiam tikslui ir pinigų jums prireiks per penkerius metus, su akcijomis susijusi rizika reiškia, kad pinigus geriau laikyti saugiai – internetinėje taupomojoje sąskaitoje, pinigų valdymo sąskaitoje arba mažos rizikos investiciniame portfelyje. Čia pateikiame geriausius trumpalaikio taupymo variantus.

Jei negalite arba nenorite apsispręsti, galite atidaryti investicinę sąskaitą (įskaitant IRA) per robotų patarėją – investicijų valdymo paslaugą, kuri, naudodama kompiuterinius algoritmus, sudaro jūsų investicinį portfelį ir juo rūpinasi.

Robotizuotų patarėjų portfeliai dažniausiai sudaromi iš nebrangių ETF ir indekso fondų. Kadangi jie siūlo nedideles išlaidas ir mažą minimalią sumą arba jos visai nesiūlo, robotų patarėjai leidžia greitai pradėti dirbti. Už portfelio valdymą jie ima nedidelį mokestį, paprastai apie 0,25 % jūsų sąskaitos likučio, pasirinkus gerą kur investuoti pinigus strategiją uždirbsite daug daug pinigų :)))

Similar Posts

Parašykite komentarą