Nusivylimas Versle

Kodėl taip sunku susidoroti su nusivylimu?

Nusivylimas yra neatsiejama gyvenimo dalis. Paprastai nusivylimą jaučiame todėl, kad turime lūkesčių, kaip viskas turi susiklostyti, bet taip nėra. Kai reikalai klostosi ne taip, kaip planuota, galime jausti visą spektrą emocijų – nuo liūdesio dėl nusivylimo iki net pykčio.

Nesvarbu, ar jaučiame nusivylimą savimi, kitais, ar gyvenime susiklosčiusia situacija, su tuo ne visada lengva susidoroti. Gali padėti žinojimas, kad nusivilsime, kad nusivylimas yra tik gyvenimo dalis ir kad galime rinktis, kaip su juo elgtis.

 

Nusivylimas savimi

Jausti nusivylimą savimi yra nemalonu. Kai jaučiate nusivylimą savimi, paprastai atsiranda liūdesys ir kaltė. Visi turime daugybę lūkesčių, kuriuos siejame su savimi: kaip turėtume elgtis, jaustis ir mąstyti, ką turėtume daryti su savo laiku ir energija, kokių gebėjimų ir savybių turėtume turėti ir pan. Atsižvelgiant į visus šiuos lūkesčius, nesunku suprasti, kodėl nusivylimo savimi jausmas yra beveik visuotinė patirtis.

 

Visi mūsų jausmai, įskaitant nusivylimą, visuomet ateina tam, kad padėtų mums augti ir daugiau sužinoti apie save. Kuo geriau sugebėsime priimti su tuo susijusius jausmus, tuo greičiau juos išgyvensime ir pereisime į geresnę būties vietą.

Kai jaučiame kokius nors jausmus, visada naudinga su jais pasėdėti ir patyrinėti, kodėl jie kyla. Pastebėjau, kad kai neperkuriu savo jausmų, galiu juos perkelti į kitus. O kai juos perkeliu į kitus, nesimokoma ir negydoma.

Manau, kad rašymas, kaip jautėmės dėl to, kad situacija nesiklostė taip, kaip norėjome, ir kas iš tikrųjų įvyko, padeda mums grįžti į pusiausvyrą. Manau, kad viena didžiausių nusivylimo dovanų yra suvokti, kad gyvenimas ne visada klostosi taip, kaip mes norime. Daugeliu atvejų, jei iš tikrųjų pažvelgsime į situaciją, rezultatas mums gali būti geresnis, nei buvo mūsų lūkesčiai.

Žinau, kad man nusivylimas dažnai palieka beviltiškumo jausmą, o kad galėčiau jį pakeisti, turiu priimti gyvenimo realybę ir atsisakyti bet kokių lūkesčių, kuriuos galėjau turėti. Kai vedu asmenines rekolekcijas, pastebiu, kad žmonės labiausiai susivilioja lūkesčiais.

Lūkesčiai, kad kas nors elgsis taip, kaip jiems reikia, kad gyvenimas klostysis taip, kaip jiems reikia, arba kad niekada nenutiks blogų dalykų. Tai tiesiog nėra tikrovė. Mano asmeninių rekolekcijų metu tyrinėjame, kaip atrodo nusivylimas, kokios yra baimės ir kaip pažvelgti į save per gyvenimo realybę.

Nusivylimas ką daryti?

 

Paklauskite savęs, kuo esu nusivylęs? Įvardykite savo nusivylimą ir atleiskite jį. Negalima jų vis kartoti mintyse. Jei reikia, atleiskite žmogui, Verslo partneriui, kuris jus įskaudino ar nuvylė. Taip pat atleiskite sau už tai, kad nusivylėte. Atminkite, kad nusivylimas yra natūrali reakcija į sunkumus. Svarbiausia neleisti, kad jis užvaldytų jūsų gyvenimą.

– Išbandykite mini ritualą nusivylimui išlaisvinti. Suraskite nusivylimą simbolizuojantį akmenį (jis gali būti bet kokio dydžio) ir įmeskite jį į tvenkinį, upę ar vandenyną. Arba ant popieriaus lapo surašykite nusivylimų sąrašą ir sudeginkite popierių dubenyje; stebėdami, kaip kyla dūmai, paprašykite Dievo padėti jums išlaisvinti būtent šiuos nusivylimus.

– Suskaičiuokite savo palaiminimus ir širdyje žinokite, kad jų turite daugiau nei pakankamai. Į savo turtus žiūrėkite ne kaip į išorinį turtą, bet kaip į dvasines neapčiuopiamas vertybes – tikėjimą, viltį ir meilę.

Neleiskite, kad jūsų įsivaizdavimas apie tai, kas turėtų ar galėtų nutikti, nulemtų, ar jaučiatės laimingi, ar liūdni. Atminkite, kad ateitis yra Dievo sritis. Likite dabartyje.

 

 

Similar Posts

Parašykite komentarą