Kas yra peradresavimas? (301)

Kas yra peradresavimas?

Peradresavimas yra būdas siųsti vartotojus ir paieškos variklius į kitą URL. Trys dažniausiai naudojami peradresavimai yra 301, 302 ir „Meta Refresh“.

Peradresavimo tipai

  • 301, „Perkelta visam laikui“ – rekomenduojama SEO
  • 302, „Laikinai perkelta“
  • Meta atnaujinimas

301 = Persikėlė  visam laikui

301 peradresavimas yra nuolatinis peradresavimas, perduodantis tarp 90–99% nuorodų. 301 nurodo šio tipo peradresavimo HTTP būsenos kodą . Daugeliu atvejų 301 peradresavimas yra geriausias būdas nukreipti svetainę.

302 rasta (HTTP 1.1) / laikinai perkelta (HTTP 1.0)

Kai kurie „Google“ darbuotojai nurodė, kad yra atvejų, kai su 301 ir 302 gali būti elgiamasi panašiai, tačiau saugiausias būdas užtikrinti, kad visų tipų paieškos sistemos ir naršyklės veiks išnaudojant SEO yra naudoti 301 visam laikui peradresuojant URL.

Internetas veikia protokolu, vadinamu „HyperText Transfer Protocol“ (HTTP), kuris nurodo URL veikimą. Jis turi dvi pagrindines versijas – 1.0 ir 1.1. Pirmojoje versijoje 302 nurodė būsenos kodą „Perkelta laikinai“. 1.1 versijoje tai buvo pakeista į „Rasta“.

307 laikinai perkelta (tik HTTP 1.1)

„307“ peradresavimas yra „HTTP 1.1“ 302 peradresavimo perėmėjas. Nors pagrindiniai tikrintojai kai kuriais atvejais elgsis kaip su 302, geriausia naudoti 301 beveik visais atvejais. Išimtis yra ta, kai turinys iš tikrųjų yra perkeliamas tik laikinai (pvz., Atliekant techninę priežiūrą), o serveriai paieškos sistemų jau buvo nustatyti kaip suderinami su 1.1. Kadangi iš esmės neįmanoma nustatyti, ar paieškos sistemos nustatė, kad puslapis yra suderinamas, laikinai perkeliamam turiniui paprastai geriausia naudoti 302 peradresavimą.

Meta atnaujinimas

Meta atnaujinimai yra peradresavimo tipas, vykdomas puslapio, o ne serverio lygiu. Paprastai jie yra lėtesni ir nėra rekomenduojama SEO technika. Dažniausiai jie siejami su penkių sekundžių skaičiavimu su tekstu „Jei nesate nukreipti per penkias sekundes, spustelėkite čia“. Meta atnaujinimai perduoda tam tikrą sąsajos kapitalą, tačiau nerekomenduojami kaip SEO taktika dėl prastos kokybės seo atžvilgiu.

SEO geriausia praktika

Įprasta yra nukreipti vieną URL į kitą. Tai atliekant, svarbu siekiant išlaikyti SEO vertę.

Pirmasis įprastas to pavyzdys pateikiamas naudojant paprastą scenarijų: URL, kurį reikia visam laikui nukreipti į kitą adresą.

Tai padaryti galima keliais būdais, tačiau paprastai 301 peradresavimas yra tinkamesnis tiek vartotojams, tiek paieškos sistemoms. 301 aptarnavimas nurodo tiek naršyklėms, tiek paieškos sistemų robotams, kad puslapis visam laikui perkeltas.

Paieškos sistemos tai supranta taip, kad ne tik pakeitė puslapio vietą, bet ir turinį arba atnaujintą jo versiją galima rasti naujame URL. Varikliai atliks bet kokį nuorodų svertą nuo pradinio puslapio iki naujo URL, kaip nurodyta toliau:

Turėkite omenyje, kad perkeldami puslapį iš vieno URL į kitą, paieškos sistemos užtruks šiek tiek laiko, kol suras 301, jį atpažins ir naujam puslapiui suteiks pirmtako reitingą ir pasitikėjimą. Šis procesas gali būti ilgesnis, jei paieškos sistemos vorai retai lankosi tam tikrame tinklalapyje arba jei naujas URL tinkamai neišsprendžiamas.

Kitos parinktys, pvz., „302“ ir „meta“ atnaujinimas, yra prasti pakaitalai, nes jie paprastai neperduos reitingų ir paieškos variklio vertės, kaip ir „301“ nukreipimas. Vienintelis atvejis, kai šie peradresavimai yra geros alternatyvos, yra tai, jei žiniatinklio valdytojas tikslingai nenori perduoti nuorodų nuosavybės iš senojo puslapio į naują.

Turinio perkėlimas tampa sudėtingesnis, kai visa svetainė keičia savo domeną arba kai turinys pereina iš vieno domeno į kitą. Dėl šlamšto platintojų piktnaudžiavimo ir paieškos įtarimų 301 domenams tarp domenų kartais reikia daugiau laiko, kad jie būtų tinkamai sujungti.

Reguliarūs posakiai (dar žinomi kaip „Regexes“)

Iš wikipedia.org:

Reguliarioji išraiška yra eilutė, apibūdinanti arba atitinkanti eilučių rinkinį pagal tam tikras sintaksės taisykles. Reguliarias išraiškas naudoja daugelis teksto redaktorių ir komunalinių paslaugų, norėdami ieškoti ir manipuliuoti teksto dalimis, remdamiesi tam tikrais modeliais.

Toliau pateikiamas simbolių ir operatorių, naudojamų šiame dokumente aprašytuose regexe, sąrašas:

Kanoninių prieglobos serverių pavadinimų peradresavimas

Peradresuoti: https://kasyraseo.lt
Kam: http: // www. kasyraseo.lt

Nukreipti: http://mail. kasyraseo.lt
Kam: http: // www. kasyraseo.lt

Nukreipimas neišsaugant failo pavadinimo

Kelių failų senajame serveryje jau nebuvo. Užuot išsaugojus failų pavadinimus peradresavime (dėl to naujame serveryje atsirastų 404 nerasta klaida), senus failus reikėjo nukreipti į naujojo domeno šakninį URL.

Peradresavimas: http: // www. kasyraseo.lt /seo/ s …
Kam: http: // www. kasyraseo.lt /

Išvada

Jei turite senesnį tinklapį, kurį atnaujinote gal pakeitėte TVS greičiausiai kažkur bus puslapių kuriems reiks naudoti „redirect“. Panaudojus redirect SEO naudos, o tam geriausiai tinka 301.

Similar Posts

Parašykite komentarą