Robots.txt

Kas yra robots.txt failas?

„Robots.txt“ yra teksto failas, kurį žiniatinklio valdytojai kuria žiniatinklio robotams (paprastai paieškos sistemos robotams) nurodydami, kaip tikrinti savo svetainės puslapius. Failas „robots.txt“ yra robotų išskyrimo protokolo (REP), žiniatinklio standartų, reguliuojančių, kaip robotai tikrina žiniatinklį, prieina ir indeksuoja turinį, ir pateikia tą turinį vartotojams, dalis. REP taip pat apima tokias direktyvas kaip meta robotai , taip pat puslapio, pakatalogio ar visos svetainės instrukcijas, kaip paieškos sistemos turėtų elgtis su nuorodomis (pvz., „Sekti“ ar „nofollow“).

Praktiškai failai robots.txt nurodo, ar tam tikri vartotojo agentai (žiniatinklio tikrinimo programinė įranga) gali ar negali tikrinti svetainės dalių. Šios tikrinimo instrukcijos nurodomos „neleidžiant“ arba „leidžiant“ tam tikrų (arba visų) vartotojo agentų elgesį.

Pagrindinis formatas:
Vartotojo agentas: [vartotojo agento vardas] Neleisti: [URL eilutės negalima tikrinti]

Kartu šios dvi eilutės laikomos užbaigtu robots.txt failu, nors viename roboto faile gali būti kelios vartotojo agentų ir direktyvų eilutės (ty neleidžia, leidžia, tikrina ir vėluoja).  

Robots.txt faile kiekvienas „user-agent“ direktyvų rinkinys rodomas kaip atskiras rinkinys , atskirtas eilutės pertrauka:

Robots.txt faile, kuriame yra kelios „user-agent“ direktyvos, kiekviena neleidžiama ar leidžiama taisyklė taikoma tik tiems vartotojo agentams, kurie nurodyti tame konkrečiame eilutės pertraukimo rinkinyje. Jei faile yra taisyklė, taikoma daugiau nei vienam vartotojo agentui , tikrintuvas atkreips dėmesį tik į konkrečiausią instrukcijų grupę (ir vykdys direktyvas) .

Kaip veikia robots.txt?

Paieškos sistemos turi du pagrindinius darbus:

 1. Tikrinimas internete siekiant atrasti turinį;
 2. Indeksuoti tą turinį, kad jį būtų galima pateikti informacijos ieškantiems ieškotojams.

Norėdami tikrinti svetaines, paieškos sistemos vadovaujasi nuorodomis, kad patektų iš vienos svetainės į kitą – galų gale, tikrindamos daugybę milijardų nuorodų ir svetainių. Šis nuskaitymo elgesys kartais žinomas kaip „voras“.

Nuvykęs į svetainę, bet prieš ją persiuntęs, paieškos tikrintuvas ieškos robots.txt failo. Jei rado, tikrintuvas pirmiausia perskaitys tą failą prieš tęsdamas puslapį. Kadangi robots.txt faile yra informacijos apie tai, kaip paieškos variklis turėtų tikrinti, jame rasta informacija nurodys tolesnius tikrinimo veiksmus šioje konkrečioje svetainėje. Jei robots.txt failas negali būti jokių direktyvų, kad Neleisti vartotojui agento veiklą (arba jei svetainėje nėra robots.txt failą), ji bus pradėti nuskaityti kitą informaciją svetainėje.

Robots.txt 

(išsamiau aptarta toliau)

 • Kad būtų galima rasti failą robots.txt, jis turi būti įdėtas į svetainės aukščiausio lygio katalogą.
 • Robots.txt skiria didžiosios ir mažosios raidės: failas turi būti pavadintas „robots.txt“ (ne „Robots.txt“, „robots.TXT“ ar kt.).
 • Kai kurie vartotojų agentai (robotai) gali pasirinkti nepaisyti failo robots.txt. Tai ypač būdinga kenksmingesniems robotams, pvz., Kenkėjiškų programų robotams ar el. Pašto adresų grandikliams.
 • Failas /robots.txt yra viešai prieinamas: tiesiog pridėkite /robots.txt prie bet kurio šakninio domeno pabaigos, kad pamatytumėte tos svetainės nurodymus (jei toje svetainėje yra robots.txt failas!). Tai reiškia, kad visi gali matyti, kokius puslapius jūs darote ar nenorite tikrinti, todėl nenaudokite jų asmeninei vartotojo informacijai slėpti.
 • Kiekvienas šakninio domeno padomenis naudoja atskirus robots.txt failus. Tai reiškia, kad ir blog.example.com, ir example.com turėtų turėti savo robots.txt failus (adresu blog.example.com/robots.txt ir example.com/robots.txt).
 • Geriausia praktika nurodyti bet kurio su šiuo domenu susietų svetainės schemų vietą failo robots.txt apačioje. Štai pavyzdys:

Techninio robots.txt sintaksė

„Robots.txt“ sintaksę galima laikyti „robots.txt“ failų „kalba“. Yra penki įprasti terminai, su kuriais tikriausiai susiduriate robotų faile. Jie įtraukia:

 • „User-agent“: konkretus žiniatinklio tikrintuvas, kuriam pateikiate tikrinimo instrukcijas (dažniausiai paieškos variklis). Daugumos vartotojų agentų sąrašą galite rasti čia.
 • Neleisti: komanda naudojama liepti vartotojo agentui netikrinti konkretaus URL. Kiekvienam URL leidžiama tik viena eilutė „Neleisti:“.
 • Leisti (taikoma tik „Googlebot“): komanda, nurodanti „Googlebot“, kad ji gali pasiekti puslapį ar poaplankį, net jei jo pirminis puslapis ar poaplankis gali būti neleidžiamas.
 • Tikrinimo uždelsimas: kiek sekundžių tikrintuvas turėtų palaukti, kol įkels ir tikrins puslapio turinį. Atminkite, kad „Googlebot“ nepripažįsta šios komandos, tačiau tikrinimo greitį galima nustatyti „Google Search Console“ .
 • Svetainės schema : naudojama norint iškviesti bet kurios XML svetainės schemos, susietos su šiuo URL, vietą. Atminkite, kad šią komandą palaiko tik „Google“, „Ask“, „Bing“ ir „Yahoo“.

Rašto derinimas

Kalbant apie faktinius URL, kuriuos reikia užblokuoti ar leisti, robots.txt failai gali būti gana sudėtingi, nes jie leidžia naudoti šablonų atitikimą, kad apimtų įvairias galimas URL parinktis. „Google“ ir „Bing“ gerbia du įprastus posakius , kuriuos galima naudoti norint nustatyti puslapius ar poaplankius, kurių SEO nori pašalinti. Šie du simboliai yra žvaigždutė (*) ir dolerio ženklas ($).

 • * yra pakaitos simbolis, žymintis bet kokią simbolių seką
 • $ sutampa su URL pabaiga

„Google” siūlo didelį sąrašą galimo modelio atitikimo sintaksė ir pavyzdžių čia .

Kur svetainėje robots.txt?

Kai tik jie ateina į svetainę, paieškos sistemos ir kiti žiniatinklio tikrinimo robotai (pvz., „ Facebook“ tikrintuvas , „Facebot“) žino, kaip ieškoti failo robots.txt. Bet jie ieškos to failo tik vienoje konkrečioje vietoje: pagrindiniame kataloge (paprastai jūsų šakniniame domene ar pagrindiniame puslapyje). Jei user agent vizitai www.example.com/robots.txt ir nėra Rasti robotus failą ten, jis manys, kad svetainė neturi vieno ir darykite su nuskaitymo viską ant puslapio (o gal net ir visą svetainę). Net jei robots.txt puslapis padarė egzistuoja, tarkim, example.com/index/robots.txt ar www.example.com/homepage/robots.txt, tai nebus rastas vartotojo agentai ir tokiu būdu svetainė būtų elgiamasi lyg ir visai neturėtų robotų bylos.

Norėdami įsitikinti, kad jūsų robots.txt failas yra rastas, visada įtraukite jį į pagrindinį katalogą arba šakninį domeną.

Kodėl jums reikia robots.txt?

„Robots.txt“ failai kontroliuoja tikrintuvo prieigą prie tam tikrų jūsų svetainės sričių. Nors tai gali būti labai pavojinga, jei netyčia neleisite „Googlebot“ tikrinti visos svetainės (!!), yra atvejų, kai robots.txt failas gali būti labai naudingas.

Kai kurie įprasto naudojimo atvejai apima:

 • Užkirsti kelią pasikartojančio turinio rodymui SERP (atkreipkite dėmesį, kad meta robotai dažnai yra geresnis pasirinkimas)
 • Išlaikyti visas svetainės skiltis privačias (pvz., Inžinierių komandos sustojimo svetainę)
 • Neleisti vidinių paieškos rezultatų puslapių rodyti viešame SERP
 • Svetainės žemėlapio (-ių) vietos nurodymas
 • Neleisti paieškos sistemoms indeksuoti tam tikrų failų jūsų svetainėje (vaizdai, PDF ir kt.)
 • Nurodykite tikrinimo delsą, kad jūsų serveriai nebūtų perkrauti, kai tikrintuvai vienu metu įkelia kelis turinio elementus

Jei jūsų svetainėje nėra sričių, į kurias norite kontroliuoti prieigą prie vartotojo agento, gali būti, kad robots.txt failo visai nereikia.

Tikrinama, ar turite failą robots.txt

Nežinote, ar turite failą robots.txt? Tiesiog įveskite šakninį domeną, tada pridėkite /robots.txt prie URL pabaigos. Pavyzdžiui, „Moz“ robotų failas yra moz.com/robots.txt.

Jei neatsiranda nė vienas .txt puslapis, šiuo metu neturite (tiesioginio) puslapio robots.txt.

Kaip sukurti failą robots.txt

Jei radote, kad neturite robots.txt failo arba norite pakeisti savo failą, jo sukūrimas yra paprastas procesas. Šiame „ Google“ straipsnyje aprašomas failo „robots.txt“ kūrimo procesas ir šis įrankis leidžia išbandyti, ar failas nustatytas tinkamai.

Ieškote praktikos kuriant robotų failus? Šiame tinklaraščio įraše pateikiami keli interaktyvūs pavyzdžiai.

SEO praktikos

 • Įsitikinkite, kad neužblokuojate norimo tikrinti savo svetainės turinio ar skilčių.
 • Robots.txt užblokuotų puslapių nuorodos nebus stebimos. Tai reiškia 1.) Jei jie taip pat nėra susieti iš kitų paieškos varikliui prieinamų puslapių (ty puslapių, kurie nėra užblokuoti per robots.txt, meta robotus ar kt.), Susieti ištekliai nebus tikrinami ir gali būti neindeksuoti.
 • Nenaudokite robots.txt, kad neskelbtini duomenys (pvz., Privati ​​vartotojo informacija) nebūtų rodomi SERP rezultatuose. Kiti puslapiai gali tiesiogiai susieti su puslapiu, kuriame yra privati ​​informacija (taip apeinant robots.txt direktyvas jūsų šakniniame domene ar pagrindiniame puslapyje), jis vis tiek gali būti indeksuojamas. Jei norite užblokuoti savo puslapį paieškos rezultatuose, naudokite kitą metodą, pvz., Apsaugą slaptažodžiu arba „noindex“ meta direktyvą .
 • Kai kuriose paieškos sistemose yra keli vartotojų agentai. Pavyzdžiui, „Google“ naudoja „Googlebot“ natūraliai paieškai, o „Googlebot-Image“ – vaizdų paieškai. Dauguma vartotojo agentų iš to paties paieškos variklio vadovaujasi tomis pačiomis taisyklėmis, todėl nereikia nurodyti kiekvieno paieškos variklio kelių tikrintuvų direktyvų, tačiau turėdami galimybę tai padaryti, galite tiksliai sureguliuoti, kaip tikrinamas jūsų svetainės turinys.
 • Paieškos variklis talpins robots.txt turinį talpykloje, tačiau dažniausiai atnaujina talpyklos turinį bent kartą per dieną. Jei pakeisite failą ir norite jį atnaujinti greičiau nei įvyksta, galite pateikti „robots.txt“ URL „Google“ .

Robots.txt vs meta robotai vs x-robotai

Tiek daug robotų! Kuo skiriasi šios trys robotų instrukcijų rūšys? Pirmiausia, „robots.txt“ yra tikrasis tekstinis failas, o „ meta“ ir „x-robotai“ yra meta direktyvos . Be to, kokie jie yra iš tikrųjų, visi trys atlieka skirtingas funkcijas. „Robots.txt“ diktuoja svetainės ar katalogo tikrinimo elgseną, o meta ir „x-robotai“ gali diktuoti indeksavimo veiksmus atskirų puslapių (arba puslapio elementų) lygiu.

Similar Posts

Parašykite komentarą